TRZECH KANDYDATÓW DO STARCIA Z ANDRE WARDEM POD KONIEC LIPCA

Redakcja, ESPN

2016-05-28

Grupa Roc Nation Sports jest jest na ostatniej prostej negocjacji ze stacją HBO w sprawie letniej walki Andre Warda (29-0, 15 KO). Dla doskonałego Amerykanina miałby to być ostatni test przed listopadowym starciem z Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO).

Pod koniec marca "SOG" udanie zadebiutował jako pełnoprawny "półciężki", pokonując wysoko na punkty Sullivana Barrerę. Żeby lepiej przygotować się na rosyjskiego niszczyciela, jego obóz postanowił zorganizować jeszcze jeden start. Telewizja HBO wyznaczyła datę na 30 lipca. Pojedynek odbędzie się w hali Oracle Arena w Oakland. A kto stanie naprzeciw mistrza olimpijskiego z Aten?

Kandydatów jest trzech. Wymieniani już kilka miesięcy temu jako potencjalni przeciwnicy Alexander Brand (25-1, 19 KO) i Erik Skoglund (25-0, 11 KO), a także ten trzeci, najbardziej znany - Nathan Cleverly (29-3, 15 KO). Walijczyk ma podobno największe szanse na podpisanie takiego kontraktu, choć jego promotor rozważa również atak na Jurgena Brahmera.

Przypomnijmy, że zasiadający na tronie WBA, WBO i IBF wagi półciężkiej Kowaliow 11 lipca na ringu w Jekaterynburgu skrzyżuje rękawice z niewygodnym Isaacem Chilembą (24-3-2, 10 KO).