EUBANK JR KRYTYKUJE CANELO, CHAVEZ JR NAMAWIA GO NA 158 FUNTÓW

Carlos Boogs, Boxingscene

2016-05-26

Julio Cesar Chavez Jr (49-2-1, 32 KO) wierzy, że jego rodak - krytykowany ostatnio mocno Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO), mógłby pokonać Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) i namawia go na pójście na pewne ustępstwa wobec Kazacha.

Canelo boksuje regularnie na granicy 155 funtów, natomiast GGG tkwi w wadze średniej, w której granica wynosi 160 funtów. Zdaniem Chaveza Juniora, kompromisem mógłby być umowny limit 158 funtów, czyli 71,7 kg.

- Jeśli Alvarez używałby trochę więcej swoich nóg, mógłby rozprawić się z Gołowkinem. Moim zdaniem obaj powinni pójść na ustępstwa i limit 158 funtów byłby odpowiedni dla nich obu - przekonuje syn legendarnego "Cesarza".

Decyzję Canelo ostro skrytykował za to Chris Eubank Jr (22-1, 17 KO), który dla odmiany aż rwie się do potyczki z Gołowkinem.

- Canelo był przedstawiany jako dumny i wielki meksykański wojownik, dlatego byłem zdziwiony jego ruchem. Oddanie pasa mistrza świata tylko po to, by uniknąć spotkania z innym zawodnikiem, jest dla mnie trochę żałosne. Nie powinno się robić takich rzeczy. Przecież jest wielkim zawodnikiem, ze znakomitym rekordem i ciekawym stylem. Ich walka mogłaby być naprawdę ciekawa, ale widocznie brakuje mu pewności siebie. W każdym razie mi jej nie brakuje. Postawa Alvareza z pewnością nie jest dobrze przyjmowana w oczach kibiców. Skoro walczymy w wadze średniej, to po co szukać wymówek umownymi limitami? Tym bardziej, że na co dzień Alvarez waży w granicach wagi półciężkiej, a może i jeszcze więcej - stwierdził Eubank Jr.