WALKA CHISORA-WHYTE JUŻ WE WRZEŚNIU?

Redakcja, iFL TV

2016-05-25

Eddie Hearn, nowy promotor Dilliana Whyte'a (16-1, 13 KO), zaproponował Dereckowi Chisorze (25-6, 17 KO), aby zwaśnieni Brytyjczycy we wrześniu skrzyżowali rękawice.

Chisora i Whyte od dłuższego czasu mają ze sobą na pieńku. We wtorek wpadli na siebie w hotelu przed konferencją prasową. Omal nie doszło do rękoczynów. "Del Boy" mówił, że jest gotowy do walki tu i teraz, jednak jego promotor Kalle Sauerland zasugerował, że lepiej będzie, jeśli pięściarze poczekają i zarobią na konfrontacji w ringu.

Nieco później, kiedy Hearn udzielał wywiadu iFL TV, podszedł do niego Chisora.

- Kim jest Dillian Whyte? W ogóle o nim nie słyszałem, poznałem go dopiero wtedy, kiedy walczył z Joshuą. Znokautuję go - zapewnił, a kiedy Hearn zapytał, czy chce walczyć z Whyte'em we wrześniu, odparł: - Możemy to zrobić we wrześniu.

Za chwilę rozmowa zeszła na temat trofeum. Szef Matchroom Boxing stwierdził, że w stawce mógłby się znaleźć pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiej. - Nie interesuje mnie brytyjski tytuł. Wiesz co ma sens? Kasa - skwitował Chisora.

"Del Boy" w ostatnim pojedynku, który miał miejsce 7 maja w Hamburgu, przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Kubratem Pulewem. Whyte wróci niebawem po ubiegłorocznej porażce przed czasem z Anthonym Joshuą - 25 czerwca w Londynie zmierzy się z nieznanym jeszcze przeciwnikiem.