WRZESIŃSKI: CHCĘ UTRZYMAĆ POZIOM Z OSTATNIEJ WALKI

Piotr Fajks, Informacja własna

2016-05-24

Już 18 czerwca na gali w Szydłowcu drugą tegoroczną walkę stoczy Damian Wrzesiński (9-0-1, 4 KO), który zmierzy się z doświadczonym Maurycym Gojko (23-52-5, 9 KO). Faworyzowany "Wrzos" chce podtrzymać zwyżkową ostatnio formę.

- Przebywam w Karpaczu, gdzie skupiamy się jeszcze na poprawie wytrzymałości. Od jutra zaczynam pierwsze sparingi do czerwcowego występu w Szydłowcu. Na brak sparingpartnerów nie mogę narzekać. Nie ukrywam, że się z tego bardzo cieszę, bo właśnie na tym etapie człowiek uczy się najwięcej. Zależy mi na utrzymaniu poziomu z walki z Michałem Leśniakiem w Radomiu, bo pokazałem wtedy dobry boks, choć niektóre elementy będziemy chcieli jeszcze z trenerem poprawić. Będę chciał bazować na tym, co wychodzi mi najlepiej, czyli odchyleniach i unikach. Rywal jest bardzo doświadczony i to chyba jego jedyny atut w tej konfrontacji. Już wstępie analizowałem jego poczynania w ringu. Boksuje z odwrotnej pozycji, lecz jego styl powinien mi pasować. Mamy jeszcze sporo czasu i na pewno wspólnie z moim szkoleniowcem ustalimy odpowiednią taktykę. Ten rok zaczął się dla mnie bardzo pomyślnie i z każdym kolejnym startem chciałbym robić widoczne postępy. Być może wtedy doczekam się pojedynku o jakąś większą stawkę - powiedział Wrzesiński.

Przypomnijmy, że transmisję z gali w Szydłowcu będziecie mogli obejrzeć wyłącznie na BOKSER.ORG! Poza Wrzesińskim kibicom zaprezentują się również Robert Parzęczewski (11-1, 5 KO), Michał Żeromiński (10-2, 1 KO), a Tomasz Gromadzki (1-0-1, 1 KO) spotka się z Mariuszem Runowskim (4-0, 2 KO).