MŚ: NIEJEDNOGŁOŚNY WERDYKT - KONIEC MARZEŃ SANDRY DRABIK O RIO

2016-05-24

Sandra Drabik (Boxing Kielce) jako ostatnia polska pięściarka miała szansę na wyjazd do Rio na turniej olimpijski. Niestety przegrała nieznacznie najważniejszą walkę w karierze. Werdykt był niejednogłośny, przy czym dwóch sędziów typowało remis.

Pierwsze cztery minuty to boks zrywami z obu stron i krótkie spięcia. Tempo dyktowała jednak Polka i po dwóch rundach dwaj sędziowie typowali remis, zaś trzeci widział przewagę naszej reprezentantki 20:18. Niestety Tajka ruszyła w trzecim starciu do ofensywy, spychając Sandrę do odwrotu, co odnotowali również sędziowie. W ostatniej odsłonie Drabik musiała więc odrabiać straty.

Ostatnie dwie minuty były zażarte i trudne do ocenienia. Z napięciem czekaliśmy więc na werdykt. Niestety sędziowie niejednogłośnie wskazali na rywalkę, przy czym dwóm arbitrom wyszedł remis 38:38. Jeden z nich wskazał na Sandrę, drugi na przeciwniczkę.

Dodajmy jeszcze, że był to ćwierćfinał trwających w Kazachstanie IX Mistrzostw Świata. Jeśli więc Sandra wygrałaby, nie tylko dostałaby paszport olimpijski, ale również zapewniłaby sobie przynajmniej brązowy medal. A tak skończyło się na miejscu 5-8. Przypomnijmy, że nasza rodaczka wcześniej odprawiła trzy zawodniczki i dopiero Tajka okazała się zbyt trudną przeszkodą do przejścia. Było bardzo blisko...

Sandra Drabik (Polska) vs Peamwilai Laopeam (Tajlandia)
PKT 4 (#38:38, 38:38#, 37:39)