DE LA HOYA WRACA NA RING W DOBREJ SPRAWIE

Redakcja, CharityVision

2016-05-24

Oscar De La Hoya wraca na ring - ale tylko na walkę pokazową. "Złoty Chłopiec" zaboksuje w dobrej sprawie z popularnym amerykańskim aktorem i prezenterem telewizyjnym Mario Lopezem.

Panowie staną do walki 11 czerwca w Salt Lake City podczas gali charytatywnej organizowanej przez CharityVision. To organizacja, której prezesem jest Josh Romney - syn Mitta Romneya, byłego gubernatora Massachusetts i kandydata Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2012 roku. W ubiegłym roku podczas podobnej gali polityk stoczył pojedynek pokazowy z byłym mistrzem wagi ciężkiej Evanderem Holyfieldem.

CharityVision stawia sobie za cel niesienie pomocy osobom niewidomym w krajach rozwijających się. Podkreśla, że w 80% przypadków ślepotę można wyleczyć. Podczas tegorocznej gali spodziewa się ubierać milion dolarów, który pozwoli przeprowadzić 40 tysięcy operacji przywrócenia wzroku. Średni koszt jednego zabiegu wycenia na 25 dolarów.

- Cieszę się, że wracam na ring z dobrym przyjacielem i w dobrej sprawie. CharityVision Fight Night to wspaniała okazja, aby pomóc wielu ludziom na całym świecie, którzy stracili wzrok, a mogą go odzyskać za pomocą prostego i taniego zabiegu - powiedział De La Hoya.

Poniżej ubiegłoroczne starcie Holyfield-Romney.