MAŁE PIĘŚCI: SOULFOODBOXING DEMO

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2016-05-22

Zameldowałem się wczoraj w Krakowie na spotkaniu z Tehching Hsieh, guru działań performance. Spotkanie wymaga osobnego tekstu, na razie chcę powiedzieć, że tydzień przed podróżą do Krakowa kilka osób wspominało w komentarzach soulfoodboxing - kanał youtube, który prowadziłem w 2011 roku. Było to coś w rodzaju typowania wyników walk podanego w artystowskiej oprawie, czasem humorystycznej, czasem śmiertelnie poważnej. Soulfoodboxing wzbudzał spore kontrowersje, dostarczając rozrywkę wąskiej grupie kibiców boksu. Stworzyli oni nawet ''oficjalny wątek'' dotyczący kanału na jednym z anglojęzycznych forum. Wspominam owe czasy z ogromnym sentymentem, ale nie chciałem do nich wracać, uznając ten etap za zamknięty. Krakowski wykład Tehching Hsieh - w połączeniu ze wspomnianą dyskusją w komentarzach - skłonił mnie jednak do przedstawienia trzech epizodów z archiwum soulfoodboxing. Epizody mają charakter demonstracyjny, cały kanał liczył 21 filmów.

SOULFOODBOXING DEMO

Love Sosa

***

Typowanie wyniku walki Hopkins vs Pascal 2. Film był kręcony w dolinie dinozaurów w Parku Śląskim. Samplował RA The Rugged Mana i Jimmy'ego Cliffa. Podczas kręcenia na teren doliny weszła holenderska wycieczka niepełnosprawnych dzieci. Zaczęły płakać, nauczyciele zasłaniali im oczy.

***

Typowanie wyniku walki Murray vs Mitchell na bielskim cmentarzu. Wykorzystano m.in. film ''Get Carter'', hymn kibiców West Ham United i kilka innych brytyjskich ikon.

***

Typowanie wyniku walki Froch vs Ward na tle komiksu ''Berlin'' Jasona Lutesa i muzyki Skriabina.