WIELKA UNIFIKACJA WILDER-JOSHUA JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU?

Radio Rahim, boxingscene.com

2016-05-16

Już w przyszłym roku może dojść do hitowej walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej z udziałem Deontaya Wildera (36-0, 35 KO) i Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO), przekonuje szef sportu w telewizji Showtime.

Joshua, kreowany na nowego dominatora królewskiej kategorii mistrz IBF, związał się niedawno z amerykańską stacją wieloletnim kontraktem. Showtime pokazuje też walki Wildera, czempiona WBC.

- Jak obaj będą wygrywać, może dojść do tej potyczki w przyszłym roku. Joshua walczy w czerwcu, potem wystąpi znowu jesienią, być może będzie to obowiązkowa obrona z Parkerem lub Takamem. To może być najtrudniejszy pojedynek w karierze Joshuy - powiedział Stephen Espinoza.

- Myślę, że poza tymi zawodnikami Joshua spogląda też na takie nazwiska, jak Fury, Haye i właśnie Wilder. On i jego promotor uznali chyba, że czas wejść na najwyższy poziom. Pewnie więc będą jeszcze dwie walki, a potem przyjdzie czas na wspomnianych pięściarzy - dodał.

W pierwszej obronie tytułu IBF Joshua zmierzy się z niepokonanym Amerykaninem Dominikiem Breazeale'em (17-0, 15 KO). Walka odbędzie się 25 czerwca w Londynie.