MENEDŻER CZAGAJEWA: DUŻA SZANSA NA FINAŁ TURNIEJU WBA

Redakcja, tass.ru

2016-05-13

Menedżer Rusłana Czagajewa (34-3-1, 21 KO) wyraził nadzieję, że Uzbek, który wobec dyskwalifikacji Lucasa Browne'a (24-0, 21 KO) wraca do turnieju WBA w wadze ciężkiej, zdoła awansować do finału zawodów.

W pierwszej rundzie Czagajew został zastopowany przez Browne'a, ale u Australijczyka wykryto potem niedozwoloną substancję. W czwartek odebrano mu tytuł, a samego zawodnika zdyskwalifikowano na sześć miesięcy.

Tym sposobem Czagajew wraca do rozpiski i w półfinale turnieju skrzyżuje rękawice z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO), którego już raz pokonał. W 2014 roku wygrał na gali w Groznym dwa do remisu.

- Rusłan znajduje się teraz w Ameryce. Mamy trzy miesiące na zrobienie walki z Oquendo. Rusłan ma dużą szansę na awans do finału turnieju w wadze ciężkiej. Musimy dalej ciężko pracować - skomentował wydarzenia z ostatnich kilkunastu godzin dbający o interesy Uzbeka Timur Dugazajew.

Po drugiej stronie turniejowej drabinki są pary Fury-Kliczko i Ortiz-Ustinow. Do pierwszej z tych walk dojdzie 9 lipca, druga również ma się odbyć latem, w niesprecyzowanym jeszcze terminie.