LUCAS BROWNE ZDYSKWALIFIKOWANY - CO Z PASEM WBA WAGI CIĘŻKIEJ?

Redakcja, World Boxing News

2016-05-13

Próbka B otworzona przez Voluntary Anti-Doping Association (VADA) również dała wynik pozytywny. Efekt? Lucas Browne (24-0, 21 KO) zostanie pozbawiony tytułu mistrza świata federacji WBA wagi ciężkiej w wersji Regular. Czeka go też półroczna dyskwalifikacja!

Australijczyk na początku marca powstał z desek, by samemu znokautować Rusłana Czagajewa (34-3-1, 21 KO). Odebrał tym samym Uzbekowi pas WBA Regular, ale niezbyt długo nacieszył się tym sukcesem. Tytuł "regularny" jest wakujący, bowiem Czagajew po porażce zapowiedział zakończenie kariery. Teraz jednak, gdy sytuacja się zmieniła, "Biały Tyson" ma 120 dni na podjęcie rękawicy z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO).

A co będzie, jeśli Czagajew nie zdecyduje się na powrót? Wówczas spotkanie Luisa Ortiza (25-0, 22 KO) z Aleksandrem Ustinowem (33-1, 24 KO), które spodziewane jest we wrześniu, może zmienić rangę z potyczki o pas tymczasowy, na starcie o wakujący tytuł WBA Regular. A wtedy zwycięzca w kolejnej obronie musiałby podjąć rękawicę rzuconą przez Oquendo.