WASILEWSKI: GŁOWACKI-USYK W POLSCE LUB USA

Redakcja, @boxingfun

2016-05-04

W Polsce lub Stanach Zjednoczonych dojdzie do walki mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z obowiązkowym pretendentem Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) - poinformował współpromujący pięściarza z Wałcza Andrzej Wasilewski.

Obóz Ukraińca liczył na to, że pojedynek uda się sprowadzić do ojczyzny pretendenta. Wasilewski podkreślił jednak, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

- Tak jak myślałem, Gówka-Usyk będzie w Polsce lub USA. Daty żadnej nie ma. Wiemy jednak już, że z Ukrainy żadnej "cudownej" oferty nie będzie - napisał na Twitterze. Dodał, że z dwóch wspomnianych lokalizacji zdecydowanie bardziej prawdopodobną są Stany Zjednoczone. Szansę na to, aby walka odbyła się w Polsce, ocenił na zaledwie 25%. - Niestety. Wstyd, że nie ma w Pl pieniędzy na walkę jedynego naszego championa - stwierdził.

Władze World Boxing Organization w kwietniu nakazały obozom obu pięściarzy przystąpienie do negocjacji w sprawie mistrzowskiej batalii. Jeżeli w ciągu 30 dni nie zostanie osiągnięte porozumienie, zarządzony zostanie przetarg. W nim minimalna stawka będzie wynosić 300 tysięcy dolarów.

Głowacki zdobył pas mistrzowski w sierpniu ubiegłego roku. Bronił go do tej pory raz - 16 kwietnia wypunktował Steve'a Cunninghama, po drodze czterokrotnie posyłając doświadczonego Amerykanina na deski.