CRAWFORD PODPISAŁ KONTRAKT NA UNIFIKACJĘ Z POSTOŁEM

Redakcja, ESPN

2016-04-21

Walka unifikacyjna w wadze junior półśredniej pomiędzy Terence'em Crawfordem (28-0, 20 KO) a Wiktorem Postołem (28-0, 12 KO) jest coraz bliżej realizacji. Amerykanin podpisał już kontrakt.

- Wszystko teraz zależy od Postoła. Jest jeszcze kilka szczegółów, nad którymi musimy popracować, ale wszystkie najważniejsze sprawy, takie jak pieniądze, zostały już ustalone. Trochę to trwa, ponieważ Wadimr Korniłow [menedżer Postoła] musi przekazywać nasze propozycje ukraińskim promotorom Wiktora. Jest bariera językowa, ale to nic wielkiego - mówi Bob Arum, szef grupy Top Rank, która współpracuje z obydwoma zawodnikami.

84-letni promotor wyjaśnia, że Postoł ma problem z sędziami punktowymi. Chce, aby przynajmniej dwaj byli neutralnymi arbitrami z Europy, jednak sęk w tym, że decyzja nie należy do promotora. Wyboru sędziów dokonuje lokalna komisja sportowa.

Do walki Crawford-Postoł, odpowiednio mistrzami WBO i WBC, ma dojść 23 lipca w Las Vegas. Na gali wystąpi też prawdopodobnie Gilberto Ramirez (34-0, 24 KO), który odebrał niedawno pas WBO w wadze super średniej Arthurowi Abrahamowi.