POTENCJALNY RYWAL: GŁOWACKI NIE DO KOŃCA MNIE PRZEKONAŁ

Redakcja, Informacja prasowa

2016-04-18

Noel Gevor (20-0, 10 KO) okupuje od jakiegoś czasu drugie miejsce w rankingu federacji WBO kategorii junior ciężkiej. Wobec kontuzji pierwszego na liście Aleksandra Usyka, naturalizowany Niemiec wyrasta na jednego z potencjalnych rywali Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO).

Póki co Noela, który ma już na rozkładzie Łukasza Rusiewicza, czeka występ 7 maja w Hamburgu podczas gali Pulew vs Chisora. Przystąpi tam do obrony pasa WBO International.

- Jestem już gotowy na walkę o mistrzostwo świata i starcia z najlepszymi - przekonuje 25-latek.

- Tylko silni rywale są w stanie pociągnąć mnie w górę. Chciałbym walki z Głowackim, ale również Usykiem. Polak nie przekonał mnie do końca w ostatnim występie. Jeśli Usyk nie będzie gotowy do walki, ja będę następny w kolejce. Otworzy się przede mną szansa, którą zamierzam wykorzystać - dodał Gevor.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że "Główka" w nocy z soboty na niedzielę aż czterokrotnie rzucił Steve'a Cunninghama (28-8-1, 13 KO) na deski, pewnie zwyciężając na punkty - 115:109, 115:109 i 116:108. Dla Polaka była to pierwsza obrona tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBO.