JOSHUA USTĄPI FURY'EMU I KLICZCE, ZABOKSUJE W INNYM TERMINIE

Redakcja, BBC

2016-04-16

Anthony Joshua (16-0, 16 KO) przyznał, że jest mało prawdopodobne, aby do kolejnej walki przystąpił 9 lipca, jak jeszcze niedawno zapowiadano.

Tego dnia w Manchesterze dojdzie do wielkiego rewanżu Fury-Kliczko i AJ woli uniknąć konkurencji z hitową potyczką na szczycie wagi ciężkiej.

- Zamierzałem boksować 9 lipca, ale są też inne terminy. Niech to będzie dzień Fury'ego i Kliczki. Nie mieszajmy się do tego - powiedział 26-letni Anglik.

Eddie Hearn, promotor mistrza IBF, stwierdził przed kilkoma dniami, że jeśli Joshua nie będzie walczyć 9 lipca, to najprawdopodobniej wystąpi 25 czerwca w O2 Arena w Londynie. Jego rywalem ma być ktoś z rynku amerykańskiego - wśród kandydatów wymienia się m.in. Bryanta Jenningsa, Malika Scotta, Bermane'a Stiverne'a i Erika Molinę.

W niedalekiej przyszłości może też dojść do potyczki Joshuy z Furym, o ile obaj pozostaną na zwycięskiej ścieżce. Obozy Brytyjczyków twierdzą, że potyczka o prym na Wyspach i w całej królewskiej kategorii może się odbyć jeszcze w tym roku.