DORTICOS PEWNY SWEGO PRZED STARCIEM Z KALENGĄ

Ryan Burton, Boxingscene

2016-04-11

Wiecie już od jakiegoś czasu o bardzo ciekawej konfrontacji na szczycie kategorii cruiser pomiędzy Yourim Kayembre Kalengą (22-2, 15 KO) a Yunierem Dorticosem (20-0, 19 KO). Pojedynek odbędzie się 20 maja na terenie Francuza, konkretnie w Paryżu, ale Kubańczyk wydaje się być pewny swego.

Lepszy z tej dwójki spotka się w następnej walce z wygranym z konfrontacji unifikującej dwa pasy - Lebiediew (WBA) vs Ramirez (IBF).

- Czekałem na taką szansę od miesięcy, a nawet lat. W końcu jej doczekałem. Pokażę wszystkim siłę jaka drzemie w moich obu pięściach i co potrafię zrobić między linami. Co prawda Kalenga wydaje się nieustraszony w swoich poczynaniach i bardzo lubi nacierać, lecz jego styl bardzo mi pasuje. Nie mogłem sobie wymarzyć czegoś lepszego - przekonuje uciekinier z "Gorącej Wyspy".

- Moim zdaniem pojedynek nie potrwa na pełnym dystansie, ale trenuję ciężko i w razie potrzeby będę przygotowany na dwanaście rund. Cała Francja zadrży, gdy zobaczy mój potencjał i występ - dodał Dorticos.