WACH GWIAZDĄ GALI W KĘDZIERZYNIE KOŹLU

Redakcja, Informacja prasowa

2016-04-09

Po dziesięciu latach wielki boks zawodowy wraca do Kędzierzyna-Koźla na Opolszczyźnie. 14 maja na gali wystąpi były pretendent do tytułu mistrza świata największych federacji, dwumetrowy Mariusz "Viking" Wach (31-2, 17 KO). Bilety do kupienia na eBilet.pl, a transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

Organizatorem gali jest Mariusz Grabowski, prezes prężnie działającej grupy Tymex Boxing Promotion, we współpracy z władzami miasta, na czele oczywiście z prezydent Sabiną Nowosielską.

W 2006 roku w Kędzierzynie-Koźlu wystąpił Rafał Jackiewicz, późniejszy mistrz Europy i pretendent do pasa światowego IBF w wadze półśredniej. Jego rywalem był Chilijczyk Joel Mayo, a stawką tytuł mistrzowski International Boxing Council.

Tym razem emocje będą zdecydowanie większe, bowiem w ringu wystąpi zaliczany do szeroko pojętej czołówki światowej kategorii ciężkiej Mariusz Wach. To pięściarz, który wciąż marzy o drugiej szansie mistrzowskiej. Kilka la temu przegrał ze słynnym Ukraińcem Władimirem Kliczką, który też już znalazł swego pogromcę w osobie Anglika Tysona Fury'ego. Wach nie ukrywa, że byłby gotów na walkę z Furym.

Fani boksu obejrzą 14 maja w hali "Azoty" sześć pojedynków profesjonalnych. Promotor Mariusz Grabowski wystawia niemal wszystkich swych najlepszych zawodników i pochodzącą z Ukrainy, a trenującą na co dzień w podwarszawskich Łomiankach Saszę Sidorenko.

Co ciekawe, bohaterowi gali na Opolszczyźnie do tej pory ponieśli zaledwie cztery porażki - Mariusz Wach dwie, a po jednej Robert Parzęczewski i Michał Gerlecki. Wszyscy mają świetne rekordy, które będą chcieli poprawić w Kędzierzynie: Mariusz Wach 31-2, drugi z "ciężkich" Marcin Siwy 14-0, Nikodem Jeżewski 12-0-1, Michał Gerlecki 12-1, Robert Parzęczewski, 10-1, Sasza Sidorenko 3-0.

- Niektóre z nazwisk rywali fani poznają już we wtorek 12 kwietnia podczas konferencji prasowej w Kędzierzynie-Koźlu. Dla Wacha to będzie ważny test przed mamy nadzieję występem na jesiennej gali Polsat Boxing Night. Oczywiście cały czas czekamy na kolejną propozycję walki mistrzowskiej i jestem przekonany, że ona nadejdzie - mówi Grabowski.

Gala boksu zawodowego w Kędzierzynie ma być wielkim świętem tego sportu. Jest szansa, że pięściarstwo na stałe zagości w tym mieście.