FROCH: JOSHUA JEST INNY NIŻ WSZYSCY

Redakcja, Sky Sports

2016-04-08

Słynny Carl Froch uważa, że Anthony Joshua (15-0, 15 KO) jest inny niż wszyscy - w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

26-letni Anglik przystąpi w sobotę w Londynie do pierwszej w karierze walki o mistrzostwo świata, w której jego rywalem będzie mistrz IBF Charles Martin (23-0-1, 21 KO).

- Jak wygra, będzie wielką gwiazdą. Było wiele gwiazd boksu, a kilka, jak Fran Bruno czy Ricky Hatton, było wyjątkowo popularnych. Ale AJ jest inny - twierdzi Froch, były czempion wagi super średniej, dodając, że Joshua ma wszystko, by stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Wielkiej Brytanii: - On ekscytuje ludzi, wszyscy wydają się go uwielbiać.

Kluczem do popularności Joshuy jest nie tylko jego widowiskowy styl, ale i osobowość. - Twardo stąpa po ziemi, ludzie to dostrzegają. Jestem pewien, że nawet jeśli w sobotę zdobędzie mistrzostwo świata, w ogóle go to nie zmieni - kontynuuje "Kobra".

Na koniec stwierdza, że kibice na Wyspach mają tendencję do tego, by komuś kibicować, a potem się od niego odwracać, gdy zajdzie już na szczyt. - Spotkało to wielu sportowców, nie tylko bokserów, ale mam wrażenie, że Joshua może być tym, który złamie tę regułę - oznajmił.

Transmisję z gali w Londynie przeprowadzą w sobotę Polsat Sport Extra (od godziny 20:00) i Polsat Sport (od 22:40).