ARUM JUŻ TERAZ PLANUJE DLA RAMIREZA PIERWSZĄ OBRONĘ

Redakcja, ESPN

2016-04-07

Bob Arum, promotor Gilberto Ramireza (33-0, 24 KO), jest tak pewny jego sobotniego zwycięstwa nad Arthurem Abrahamem (44-4, 29 KO), że już planuje dla niego pierwszą obronę pasa WBO kategorii super średniej.

Arum przegrał przetarg z grupą Sauerland Event, a mimo wszystko zdołał Niemców przekonać, by walka odbyła się w Las Vegas. Jak widać łączy z niepokonanym Meksykaninem spore nadzieje.

Szef stajni Top Rank chce, by jego zawodnik - oczywiście po zdetronizowaniu Abrahama, do pierwszej obrony tytułu mistrza świata podszedł 23 lipca, również na antenie stacji HBO. Wytypował już nawet potencjalnego rywala. Naprzeciw "Zurdo" miałby stanąć notowany w rankingu WBO na trzecim miejscu Jesse Hart (20-0, 16 KO). Komentarz championa?

- A niech sobie planują co chcą. Kiedy trafię go po raz pierwszy, Ramirez zapomni o wszystkich planach - stwierdził Ormianin z niemieckim paszportem.

Ramirez za sobotnie spotkanie zarobi 140 tysięcy dolarów. Na konto Abrahama wpłynie pół miliona, plus zarobki ze sprzedaży praw telewizyjnych do Niemiec.