GŁOWACKI-CUNNINGHAM I MARTIN-JOSHUA NA KANAŁACH POLSATU

Redakcja, polsatsport.pl

2016-04-04

Polsat zapowiedział transmisję dwóch niezwykle ciekawych walk, do których dojdzie na przestrzeni najbliższych tygodni. Na sportowych kanałach tej stacji kibice obejrzą na żywo potyczki Głowacki-Cunningham i Martin-Joshua.

Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) przystąpi 16 kwietnia na Brooklynie do pierwszej obrony tytułu WBO w wadze junior ciężkiej. Jego rywalem będzie świetnie znany polskim kibicom Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO), który ma na koncie po dwa pojedynki z Tomaszem Adamkiem i Krzysztofem Włodarczykiem.

W Barclays Center dojdzie tego dnia także do innej ciekawej konfrontacji. W walce wieczoru kreowany na nową amerykańską gwiazdę boksu Errol Spence Jr (19-0, 16 KO) skrzyżuje rękawice z Chrisem Algierim (21-2, 8 KO), byłym rywalem Manny'ego Pacquiao i pogromcą Rusłana Prowodnikowa.

Tydzień wcześniej, już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, wielkie emocje w wadze ciężkiej. Mistrz IBF Charles Martin (23-0-1, 21 KO) wejdzie do londyńskiego ringu, gdzie czeka na niego mający być nowym dominatorem królewskiej kategorii Anthony Joshua (15-0, 15 KO). Obaj pięściarze zapowiadają, że walka nie potrwa pełnego dystansu. - Jak jesteś zawodnikiem wagi ciężkiej i walczysz przez 12 rund, to coś tu nie gra. Kiedy w ringu jest dwóch wielkich facetów, nie ma powodu, żeby było 12 rund. To nie powinno trwać tak długo - mówił niedawno Martin w programie The Gloves Are Off.