BRONER NIE MUSI SIĘ OBAWIAĆ ARESZTOWANIA PRZED PIĄTKOWĄ WALKĄ

Redakcja, ringtv.com

2016-03-29

Pomimo nakazu aresztowania, jaki wydała wobec Adriena Bronera (31-2, 23 KO) policja w stanie Cincinnati, 26-letni bokser będzie mógł wystąpić w piątek na gali w Waszyngtonie, gdzie będzie bronić tytułu WBA Super w kategorii super lekkiej w starciu z Ashleyem Theophane'em (39-6-1, 11 KO).

Amerykanin jest poszukiwany w związku z pobiciem i kradzieżą, czego miał się dopuścić w styczniu bieżącego roku, gdy na zakładach w kręgielni stracił 14 tysięcy dolarów. Sfrustrowany pięściarz miał z kilkoma towarzyszami czekać przed lokalem na mężczyznę, który go ograł, a kiedy ten się pojawił, znokautować go ciosem w szczękę, po czym odebrać 12 tysięcy dolarów.

Nakaz aresztowania Bronera obowiązuje wyłącznie w Cincinnati, w związku z czym policja w Waszyngtonie, miejscu piątkowego pojedynku nie ma powodu, by aresztować boksera i wydać go tamtejszym funkcjonariuszom.

- Jako departament policji chcielibyśmy, aby jak najszybciej się stawił - przyszedł, wpłacił kaucję i wyszedł, mógłby do czasu rozprawy sądowej wieść normalne życie. Chcielibyśmy, aby to zrobił, ale do niego i jego adwokata należy decyzja, co jest dla niego najlepsze - komentuje anonimowa osoba z policji w Cincinnati.