WARD: ZNAJDUJĘ SIĘ W KOŃCOWEJ FAZIE KARIERY

Redakcja, Fight Hub TV

2016-03-27

Andre Ward (29-0, 15 KO) nie ukrywa, że nie zostało mu już wiele czasu w roli czynnego pięściarza. 32-latek nie jest w stanie określić, jak długo pozostanie między linami, ale jednego jest pewien. - Nie chcę boksować jako czterdziestolatek - mówi.

Amerykanin minionej nocy wygrał na punkty na gali w Oakland z Sullivanem Barrerą (17-1, 12 KO). Był to jego debiut w wadze półciężkiej i podkreśla, że w nowym limicie boksowało mu się bardzo dobrze.

- Nie czułem ciosów rywala. Wyprowadza je z siłą, ale ani razu mnie nie zranił, ani na moment się nie zachwiałem - powiedział.

Teraz przed Wardem hitowy pojedynek z potrójnym mistrzem tej dywizji Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO), prawdopodobnie jedna z ostatnich tak dużych walk z jego udziałem.

- Wiem, że znajduję się w końcowej fazie mojej kariery. Taka jest rzeczywistość. Jak długa będzie ta faza, czy będzie trwać pięć lat, czy trzy - tego nie wiem. Na pewno jednak nie chcę dalej boksować w wieku czterdziestu lat. Jest wystarczająco ciężko, kiedy jesteś młody i jesteś w formie. Trzeba pamiętać, że Hopkins zaczął późno, jak miał 23 lata. Ja zacząłem w wieku 9 lat - stwierdził, nawiązując do najstarszego mistrza w historii zawodowego pięściarstwa.

Potyczka Kowaliow-Ward ma się odbyć jesienią.