REMIS W MECZU MIĘDZYPAŃSTWOWYM W POZNANIU

Redakcja, Informacja własna

2016-03-25

W niedzielę, 20 marca 2016, w Galerii Green Point w Poznaniu odbył się Międzypaństwowy Mecz Bokserski Juniorów Polska-Ukraina, którego organizatorem była Fundacja Wielkopolski Boks. Pośrodku galerii stanął ring, na którym odbywały się zmagania zawodników z Polski i Ukrainy. Rozegrano łącznie 16 starć, w tym 5 pojedynków kobiet. Wynik meczu to 14:14.

Ekipa z Ukrainy przyjechała w bardzo silnym składzie, prezentującym wysoki poziom sportowy. Wielu z zawodników miało na swoim koncie ponad 100 walk. Polscy zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, stawiając czoła silnej ekipie z Ukrainy, o czym świadczy wynik rozegranego meczu. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Cichy z Klubu KKS Poznań, zaś najlepszą zawodniczką Ukrainka Snizhana Kholodkova.

Przerwy pomiędzy walkami urozmaicały swoimi występami młode tancerki z z grup Angry Chicks i Twerk Divas Wazzup Dance Studio. Dziewczyny wspierały również cały przebieg wydarzenia wprowadzając zawodników na ring, prezentując numery rund, czy też dekorując zawodników. Piękny występ w ringu miała też niespełna dziesięcioletnia Martyna Okońska, która zaprezentowała niezwykle dopracowany taniec baletowy.

Międzypaństwowy Mecz Bokserski Juniorów Polska - Ukraina objął honorowym patronatem Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Fundacja Wielkopolski Boks uzyskała także dofinansowanie z Urzędu Miasta Poznania na organizację niedzielnego wydarzenia. Sponsorem Głównym wydarzenia była firma Akropol Inwestycje.

W najbliższych miesiącach Fundacja Wielkopolski Boks planuje organizację kolejnych Meczy Międzypaństwowych. Przypominamy, że Fundacja jest również organizatorem 1. Biegu Wojownika, który odbędzie się 3 kwietnia nad Jeziorem Rusałka.