LUCAS BROWNE: NIE MOGĘ TEGO POJĄĆ

Redakcja, World Boxing News

2016-03-22

Światowa agencja The Voluntary Anti-Doping Association - w skrócie VADA, nie potwierdziła jeszcze doniesień sławnego Dana Rafaela, który kilka godzin wcześniej poinformował o pozytywnym wyniku badania antydopingowego w przypadku Lucasa Browne'a (24-0, 21 KO).

- Ta informacja nie wypłynęła bezpośrednio od nas. Mogę jedynie potwierdzić, że w tygodniu walki, a także zaraz po niej, przeprowadzaliśmy badania zarówno Czagajewa jak i Browne'a na wniosek Niemieckiej Komisji Bokserskiej BDB. My nie przedstawiamy wyników takich badań, tak więc informacje musiały wypłynąć albo od kogoś z komisji sportowej, albo od zawodników bądź ich zespołów - skomentował sprawę przedstawiciel VADA.

W kuluarach już pojawiły się pogłoski, że jeżeli próbka B potwierdzi stosowanie Klenbuterolu, czyli spalacza tłuszczu, Australijczykowi zostanie odebrany tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA w wersji Regular. Wówczas pokonany Rusłan Czagajew (34-3-1, 21 KO) odzyska pas i w kolejnej obronie będzie musiał spotkać się z narzucanym przez władze federacji Fresem Oquendo (37-8, 24 KO).

LUCAS BROWNE: DOTĄD NAWET NIE WIEDZIAŁEM NAWET, CO TO JEST >>>

"Nie mogę pojąć tych rewelacji. Szukam już porady od strony prawnej" - napisał na jednej ze stron społecznościowych sam Browne.