GOMEZ vs HERRERA NA ROZPISCE 'KHANELO'?

Redakcja, ESPN

2016-03-17

Szefowie Golden Boy Promotions ciężko pracują nad jak najlepszą rozpiską gali "Khanelo" 7 maja w Las Vegas. Oprócz głównego dania, czyli starcia Amira Khana (31-3, 19 KO) z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO), efektowne mają być również przystawki.

Mauricio Herrera (22-5, 7 KO) praktycznie od początku był brany pod uwagę przy układaniu scenariusza na ten wieczór. Najpierw próbowano go skojarzyć z Lucasem Martinem Matthysse, potem Rusłanem Prowodnikowem, lecz ten pierwszy wciąż nie zaleczył urazów, a drugi przeszedł do konkurencyjnej stacji. Teraz padła idea, by rywalem Herrery został wciąż niespełniony Frankie Gomez (20-0, 13 KO).

Popularny "Pitbull" w 2009 roku - w wieku zaledwie siedemnastu lat, zdobył srebrny medal seniorskich mistrzostw świata i w glorii jednego z największych prospektów ostatniej dekady podpisał zawodowy kontrakt. Nadal co prawda pozostaje niepokonany, ale problemy z wagą, ale również używkami sprawiły, że jego talent nie rozwinął się jeszcze tak, jak oczekiwali specjaliści. Ewentualna konfrontacja z bardzo niewygodnym Herrerą będzie zaś sprawdzianem na najwyższym poziomie.

- Pracujemy nad tą walką, ale nie mogę jeszcze jej potwierdzić - powiedział Eric Gomez, matchmaker grupy GBP, a zarazem jej wiceprezydent.

Przypomnijmy, że czynione są również starania, by tego samego wieczoru kibice zobaczyli starcie w królewskiej kategorii pomiędzy Luisem Ortizem (25-0, 22 KO) oraz Aleksandrem Ustinowem (33-1, 24 KO). Co wyjdzie z tych planów? Przekonamy się wkrótce...