MARIUSZ WACH RUSZA DO HOLANDII NA SPARINGI

Łukasz Furman, Informacja własna

2016-03-13

Już za trzy tygodnie w Helsinkach dojdzie do ciekawej walki o pas WBC Silver wagi ciężkiej pomiędzy Robertem Heleniusem (22-0, 13 KO) a Johannem Duhaupasem (33-3, 20 KO). W pojedynek pośrednio wmieszany jest również Mariusz Wach (31-2, 17 KO).

Polski olbrzym był jednym z pierwszych pomysłów na rywala równie dużego Fina. Wszystko rozbiło się jednak o pieniądze, ponieważ obóz przeciwnika proponował mu 2/3 kwoty, jaką życzył sobie zespół Mariusza. Z walki nic nie wyszło, a naprzeciw Heleniusa stanie francuski pretendent do tytułu mistrza świata sprzed pół roku. I tu nadal wątek Wacha...

Dziś krakowski "Wiking" wyleciał do Holandii na obóz Duhaupasa. Polak będzie głównym sparingpartnerem na ostatnim, najważniejszym odcinku przygotowań do tej walki. Dla samego Mariusza będzie to natomiast swego rodzaju początek jego przygotowań do powrotu na ring. Przypomnijmy bowiem, że Wach (WBC #17) powróci do gry 14 maja podczas gali w Kędzierzynie Koźlu. Na chwilę obecną nazwisko jego rywala pozostaje jeszcze nieznane.