TRENER POWIETKINA: DOKŁADNIE PRZEANALIZOWALIŚMY BŁĘDY WILDERA

Igor Lazorin, Boxingscene

2016-03-12

Od kiedy Iwan Kirpa stanął w narożniku Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO), ten zrobił wyraźny progres, odprawił przed czasem czterech mocnych rywali, a teraz szykuje się do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC z panującym na tronie Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). Szkoleniowiec Rosjanina zapewnia natomiast, że zna dobrze rywala i błędy jakie ten popełnia.

Amerykanin odprawił już trzy tuziny rywali i zaledwie jednemu z nich, ówczesnemu mistrzowi świata, udało się dotrwać do ostatniego gongu. Ma już na koncie trzy skuteczne obrony tytułu, ale zdaniem wielu wciąż się jeszcze rozwija i popełnia czasem błędy. A te wykorzystać zamierza obóz mistrza olimpijskiego z Aten i dawnego championa organizacji WBA w wersji Regular.

- Wilder ma swoje wady i słabości, które już zdążyłem dokładnie przestudiować. Na pewno jest szybki, bardzo silny i eksplozywny, na co uwagę musi zwrócić Aleksander, ale musi również skupić się na jego niedociągnięciach. Widać je na przykład wtedy, gdy zadaje ciosy prawą ręką. Nie można mu zostawiać miejsca ani dawać czasu, tak żeby nie mógł rozwinąć skrzydeł, bo on jest dobry w takich trochę dzikich szarżach - analizuje Kirpa.

- Dokładnie przeanalizowaliśmy błędy popełniane przez Wildera. Jego walki w obronie pasa z Moliną, Duhaupasem i Szpilką były dla nas doskonałą wykładnią. One właśnie obnażyły te jego niedociągnięcia. Jesteśmy więc na etapie oglądania jego walk i prowadzenia pełnej analizy pod kątem naszej walki - dodał szkoleniowiec Powietkina.

IWAN KIRPA - NIESPEŁNIONY BOKSER, SPEŁNIONY TRENER POWIETKINA?

Przypomnijmy, iż wczoraj Andriej Riabiński - promotor rosyjskiego pretendenta potwierdził, że walka odbędzie się 21 maja na ringu w Moskwie.