KONTUZJA CHAVEZA JR, WALKA Z JACKIEM MUSI POCZEKAĆ

Redakcja, ESPN Deportes

2016-03-09

Planowana na przyszły miesiąc walka pomiędzy mistrzem świata WBC w wadze super średniej Badou Jackiem (20-1-1, 12 KO) a Julio Cesarem Chavezem Jr (49-2-1, 32 KO) odbędzie się w innym terminie. Meksykanin doznał kontuzji lewej pięty.

Pięściarz z Culiacan zmaga się z tym problemem już od jakiegoś czasu. Niedawno przeszedł badania i wydawało się, że będzie mógł walczyć w kwietniu. Teraz jednak poinformował, że pojedynek trzeba przesunąć co najmniej o trzy tygodnie.

- Jestem niemal pewny, że mamy porozumienie, liczę, że nie zostanie ono zerwane. Trzeba po prostu przełożyć walkę - stwierdził.

Mauricio Sulaiman, przewodniczący World Boxing Council, zwrócił się tymczasem do Jacka z prośbą, aby Szwed nakreślił swoje najbliższe plany.

- Wiemy, że walka miała się odbyć w kwietniu. Było ostatnio dużo kontrowersji z Julio i jego ojcem, ale to sprawa pomiędzy nimi. Jeżeli chodzi o sport, wysłaliśmy ekipie Jacka pismo, ponieważ minęło już blisko sześć miesięcy od jego ostatniej obrony i musimy otrzymać informację na temat kolejnej walki - oświadczył.