CANELO: WALKA Z GOŁOWKINEM? NIE JESTEM ZAWODNIKIEM WAGI ŚREDNIEJ

Victor Salazar, boxingscene.com

2016-03-02

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Nowym Jorku Saul Alvarez (46-1-1, 32 KO) stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że zdania nie zmienił i walka z Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO) musi się odbyć w niższej kategorii wagowej.

- Nie jestem zawodnikiem dywizji średniej. Jestem pięściarzem z super półśredniej. To jest moja kategoria - stwierdził Meksykanin.

"Canelo" posiada w limicie 160 funtów pas mistrza WBC. Przyznał, że był gotowy boksować w maju o tytuł w niższej wadze, ale to Amir Khan (31-3, 19 KO) nalegał ponoć, aby w w walce, która odbędzie się 7 maja w Las Vegas, stawką był pas w średniej.

Meksykanin i Anglik skrzyżują rękawice w umownym limicie 155 funtów. W takiej kategorii "Canelo" chciałby też walczyć z Gołowkinem. I tym razem nie zamierza ustępować.

- Przy okazji walk z Miguelem Cotto i Floydem Mayweatherem zdecydowałem się na wiele wyrzeczeń, poświęciłem i organizm, i wiele innych rzeczy. Teraz nikomu nie pójdę na rękę, również "GGG" - oznajmił.

Mimo wszystko 25-latek wierzy, że do wyczekiwanej przez kibiców na całym świecie potyczki z Kazachem dojdzie. Wydaje się jednak coraz bardziej wątpliwe, aby miała się odbyć jesienią, jak jeszcze niedawno sugerowano.

- Ta walka się odbędzie, ale nie wszystko toczy się tak szybko. Jest wiele zakulisowych spraw. Z Cotto negocjowaliśmy przez trzy lata. Chciałem tego pojedynku, ale trzy lata to trwało, zanim osiągnęliśmy porozumienie. Do walki z Gołowkinem dojdzie, ale musimy ustalić warunki, które będą odpowiadać nam obu - powiedział.