CHAOS W OBOZIE HUCKA - DAWNA OFIARA GŁOWACKIEGO PIERWSZYM TRENEREM

Per Ake Persson, Boxingscene

2016-02-24

W obozie Marco Hucka (38-3-1, 26 KO) spory chaos. W najbliższą sobotę dojdzie do czwartej już potyczki z Olą Afolabim (22-4-4, 11 KO), a Niemiec, który zawsze miał kłopoty z Anglikiem, niespodziewanie zmienia skład swojego narożnika!

Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do spięcia na linii zawodnik-trener pomiędzy byłym już wieloletnim mistrzem świata organizacji WBO, a szkoleniowcem Konnym Mittermeierem. W rezultacie Huck postanowił go zwolnić, a na pierwszego trenera zatrudnił dotychczasowego asystenta, Verola Vekiloglu!

Huck w połowie sierpnia został zdetronizowany przez Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO). Rozstał się wtedy z trenerem Donem Housem, by zatrudnić Mittermeier. W narożniku przy okazji walki z Afolabim stanie ostatecznie Vekiloglu, który zakończył karierę w 2014 roku z rekordem 21-8-1. A jedną z porażek zadał mu... właśnie Głowacki. Popularny "Główka" rozbijał go przez osiem rund i Niemiec nie wyszedł do dziewiątego starcia.

Afolabi patrzy zaś na to wszystko z boku i zaciera ręce...

Przy okazji poznaliśmy również skład sędziowski na sobotnią potyczkę. Trzecią osobą w ringu będzie Jack Reiss, zaś na punkty w razie potrzeby zwycięzcę wskażą Glenn Feldman, Guillermo Perez Pineda oraz Matteo Montell.