STEVENSON: WARD NIE MA SIŁY, BY POKONAĆ KOWALIOWA

Redakcja, worldboxingnews.net

2016-02-14

Nie jest tajemnicą, że Adonis Stevenson (27-1, 22 KO) nie przepada za Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO), niemniej poproszony o komentarz na temat hitowej walki Rosjanina z Andre Wardem (28-0, 15 KO) Kanadyjczyk przyznał, że "Krusher" jest faworytem i nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Amerykanina.

Do pojedynku dwóch czołowych zawodników rankingów P4P ma dojść jesienią. Ward jeszcze niedawno występował w kategorii super średniej, dlatego starcie z naturalnym półciężkim, jakim jest Kowaliow, będzie stanowić dla niego najpoważniejszy sprawdzian w karierze. Sprawdzian, którego zdaniem Stevensona Rosjanin nie zdoła zaliczyć.

- Ward to dobry bokser, ma techniczny styl, ale nie bije jak puncher. Kowaliow nie będzie musiał podchodzić do niego z szacunkiem, w związku z czym spróbuje go znokautować. Ward nie ma siły. Jak walczysz z Kowaliowem, to musisz mieć siłę, aby go zaskoczyć. Jak nie zdobędziesz jego szacunku, to cię złapie - stwierdził "Superman".

Stevenson nie ma wątpliwości, że dysponuje mocą, aby zabrać Rosjaninowi zero z rekordu, ale podkreśla, że może to też zrobić dowolny inny puncher.

- Kowaliow jest dobry, nokautuje ludzi, robi dużo szumu, ale wkrótce zmierzy się z jakimś puncherem i wszystko będzie wyglądać zupełnie inaczej - ocenił.