WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (12.02.2016)

Redakcja, Informacja prasowa

2016-02-12

Nic nie porusza kibiców tak mocno jak starcia pięściarzy królewskiej kategorii. Przedstawiamy więc Wam skrót wiadomości ze świata wagi ciężkiej.

Najbliższe dni przyniosą operację Wiaczesława Głazkowa (21-1-1, 13 KO), który nabawił się poważnego urazu podczas walki z Charlesem Martinem o wakujący pas organizacji IBF. Łącznie pauza może wynieść aż rok. Ukrainiec, który myśli o przyjęciu rosyjskiego obywatelstwa, będzie operowany i rehabilitowany w Ameryce.

Za osiem dni gala w Oberhausen, gdzie dojdzie do rewanżu Sturm vs Czudinow. Wcześniej między linami zamelduje się Francesco Pianeta (31-2-1, 17 KO), który w połowie lipca został zdemolowany przez Rusłana Czagajewa w walce o pas WBA Regular. Wkrótce powinniśmy poznać nazwisko jego rywala.

Aleksander Powietkin (30-1, 22 KO) od kilkunastu miesięcy zmienił podobno swoje nawyki żywieniowe i ciężko pracuje nad przygotowaniem fizycznym, czego nie robił wcześniej. Przed atakiem na tron federacji WBC trenuje jeszcze mocniej, a efekty na załączonym zdjęciu robią wrażenie... Walka z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) prawdopodobnie pod koniec maja.

- Nie ryzykuj utraty zera, dopóki nie spotkasz się ze mną - apeluje David Haye (27-2, 25 KO) do Anthony'ego Joshuy (15-0, 15 KO), który rozważa atak na Martina (23-0-1, 21 KO) i jego pas IBF.

Wobec odwołania gali w Australii, trochę na lodzie pozostał Marcin Siwy (13-0, 6 KO). Wobec tego promujący go Mariusz Grabowski próbuje wstawić go do rozpiski gali w Radomiu za dwa tygodnie. Są już dwa nazwiska potencjalnych rywali, lecz dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, sprawa pozostaje jeszcze niepotwierdzona.