JUŻ OFICJALNIE: WARD-BARRERA 26 MARCA

Redakcja, fightnews.com

2016-02-10

Reprezentująca Andre Warda (28-0, 15 KO) grupa Roc Nation Sports oficjalnie potwierdziła, że w kolejnym pojedynku Amerykanin zmierzy się 26 marca z Sullivanem Barrerą (17-0, 12 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice na ringu w Oracle Arena w Oakland.

O walce mówiło się już od dłuższego czas, ale przed kilkoma dniami pojawiła się informacja, że wciąż jej nie zakontraktowano. Teraz umowy są już podpisane. Pojedynek odbędzie się na dystansie dwunastu rund w wadze półciężkiej, a pokaże go stacja HBO.

- To dla mnie nowa kategoria wagowa, rywal jest wymagający, ale nic się nie zmienia. Znowu będę w świetnej formie, gotowy do walki. Barrera dużo ostatnio gadał i będzie miał szansę, aby poprzeć swoje słowa między linami - stwierdził Ward.

- Jako zespół mieliśmy trudny wybór - mogliśmy albo popsuć imprezę, tj. zająć się najpierw Wardem, albo czekać na obowiązkową walkę o pas, tj. zająć się Kowaliowem. Doszliśmy do wniosku, że nadszedł już czas. Najpierw padnie Ward, a potem pójdziemy po pasy - powiedział z kolei Barrera.

Jeżeli Ward wygra, jesienią zmierzy się w wielkim pojedynku ze wspomnianym Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO), posiadaczem trzech tytułów mistrza świata w kategorii do 175 funtów.