MOLINA RYWALEM ADAMKA W KRAKOWIE

Redakcja, Informacja własna

2016-02-02

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i wszystko jest już niemal jasne. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Eric Molina (24-3, 18 KO) będzie przeciwnikiem w przeszłości czempiona dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (50-4, 30 KO) 2 kwietnia w Krakowie podczas kolejnej edycji Polsat Boxing Night. 

Amerykanin w czerwcu ubiegłego roku zmierzył się z Deontayem Wilderem w starciu o pas WBC. Przegral z "Bronze Bomberem", ale zaprezentował się z dobrej strony, w trzeciej rundzie sprawiając mnóstwo kłopotów pięściarzowi z Alabamy.

PROMOTORKA TOMKA: POLECĄ ISKRY

To niewątpliwie - jak na polski rynek, warunki - bardzo dobry przeciwnik dla popularnego "Górala". Pięściarze walczący w USA potrafią się cenić i w wielu przypadkach są po prostu nieosiągalni. Jak informuje Mateusz Borek, wielu z nich odmówiło walki z Adamkiem. Molina może być naprawdę trudnym testem dla 39-latka z Gilowic.

ADAMEK-MOLINA: W STAWCE INTERKONTYNENTALNY PAS FEDERACJI IBF

Podobnie jak przed starciem z Saletą, Adamek przygotowuje się w Osadzie Śnieżka w Łomnicy koło Karpacza. Już teraz przechodzi kompleksowe badania pod czujnym okiem Jakuba Chyckiego, specjalistę od przygotowania fizycznego. Lada dzień ma do nich dołączyć Roger Bloodworth.