OFICJALNIE: THURMAN-PORTER O PAS WBA 12 MARCA

Redakcja, ESPN

2016-01-24

Po tygodniach negocjacji w końcu oficjalnie potwierdzono hitową walkę w wadze półśredniej pomiędzy czempionem WBA Keithem Thurmanem (26-0, 22 KO) a byłym mistrzem IBF Shawnem Porterem (26-1-1, 16 KO). Amerykanie skrzyżują rękawice 12 marca w Mohegan Sun w Uncasville w stanie Connecticut.

Co ciekawe, choć obaj pięściarze zaliczają się do największych gwiazd cyklu Premier Boxing Champions, a Thurman został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem PBC w 2015 roku, ich walka nie odbędzie się pod banderą tej serii. Cała gala zostanie pokazana na antenie stacji CBS i będzie reklamowana jako Showtime Championship Boxing on CBS.

Docierająca do ponad 96% amerykańskich domostw sieć podkreśla, że po raz pierwszy od 15 lutego 1978 roku, kiedy Muhammad Ali walczył z Leonem Spinksem, pokaże walkę bokserską w najlepszym czasie antenowym.

- Pojedynki tak dużego kalibru nie zdarzają się często, dlatego zasługują na to, by pokazywać je na jak największej scenie. Dlatego wszyscy w Showtime i CBS cieszymy się, że to ważne starcie trafia na najlepszy czas antenowy najlepiej oglądanego nadawcy - stwierdził Stephen Espinoza, szef sportu w stacji Showtime, która należy do CBS.

W marcowej potyczce Thurman po raz trzeci będzie bronić tytułu WBA. - Jestem tym, kogo chcą kibice. Jestem prawdziwym mistrzem świata, który będzie po kolei zajmować się wszystkimi pretendentami. Pokażę wam 12 marca, jak wygląda prawdziwy czempion - stwierdził.

Rezonu nie brakuje też pretendentowi, który od czasu utraty pasa mistrzowskiego w 2014 roku stoczył dwa zwycięskie pojedynki. - Jestem pewny swoich umiejętności. Dlatego tak chciałem tej walki. Wiem, że jestem osobą, która pokona Thurmana - powiedział.

Undercard gali w Mohegan Sun jest na razie nieznany.