RANKING WBO: SPADEK MASTERNAKA, RESZTA JESZCZE BEZ ZMIAN

Redakcja, WBOboxing

2016-01-22

Federacja WBO jako czwarta z i ostatnia z tych liczących się opublikowała swój pierwszy tegoroczny ranking. W zestawieniu widnieje siedem polskich nazwisk.

W wadze ciężkiej bez zmian - dwunaste miejsce zachował Artur Szpilka (20-2, 15 KO), a piętnaste Izuagbe Ugonoh (15-0, 12 KO). Obaj jednak mogą wkrótce spaść - Arturowi nie wliczono jeszcze sobotniej porażki z Deontayem Wilderem, zaś Ugonoh weźmie udział w "Tańcu z Gwiazdami", na jakieś pół roku ring zamieni na parkiet i prędzej czy później wypadnie z tej listy.

W kategorii cruiser, gdzie na tronie zasiada Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO), Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) poleciał ostro w dół - z szóstego miejsca aż na piętnaste.

Wciąż piąty w dywizji półciężkiej pozostaje Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO). Także bez zmian u "średniego" Macieja Sulęckiego (21-0, 6 KO), który otwiera drugą dziesiątkę pretendentów.

W wadze junior średniej piętnaste miejsce zachował Patryk Szymański (15-0, 9 KO). Ostatnim naszym przedstawicielem jest Kamil Łaszczyk (21-0, 8 KO), który utrzymał czwórkę w kategorii piórkowej.