RAHMAN: LUCAS BROWNE ZNOKAUTUJE CZAGAJEWA

Redakcja, Boxingscene

2016-01-22

Nieaktywny od półtora roku Hasim Rahman, dawny dwukrotny mistrz wszechwag, namaścił Lucasa Browne'a (23-0, 20 KO) na przyszłego championa. Australijczyk już 5 marca zaatakuje w Groznym posiadacza tytułu WBA Regular, Rusłana Czagajewa (34-2-1, 21 KO).

- Przygotujcie się Australijczycy, bo będziecie mieli nowego mistrza. Lucas ma odpowiednie warunki fizyczne i siłę by to dokonać. I zrobi to już w najbliższym starcie - przekonuje "Skała".

- Podobnie jak ja, Browne ma bardzo mocną prawą rękę, dlatego wydaje mi się, że ułoży swoim prawym Czagajewa do snu, tak samo jak ja znokautowałem Lennoxa Lewisa - dodał Rahman.

- Widzę między nami sporo podobieństw. Obaj potrafimy nokautować niemal każdym ciosem i zawsze dawaliśmy ekscytujące walki. A poza tym Rahman, tak samo jak ja teraz, musiał lecieć na obcy teren żeby zdobyć swój tytuł. To prawdziwy zaszczyt słyszeć takie pochwały z jego strony. Do tej pory mam w pamięci jego dwie świetne walki z Lewisem. Mało kto na niego stawiał w RPA, on jednak zabrał robotę sędziom i znokautował Anglika. Ja zaś zrobię teraz to samo z Czagajewem - powiedział Browne.