WBA WYŁONI JEDNEGO MISTRZA W WADZE CIĘŻKIEJ

Redakcja, fightnews.com

2016-01-20

Gilberto Mendoza Jr, prezydent World Boxing Association, poinformował o utworzeniu turnieju, który wyłoni jednego mistrza świata wagi ciężkiej.

Obecnie w królewskiej kategorii jest aż trzech czempionów WBA - Tyson Fury, który ma pas w wersji Super, mistrz regularny Rusłan Czagajew, a także posiadacz tytułu tymczasowego Luis Ortiz. Z powodu absurdalnej sytuacji federacja stała się przedmiotem wielu kpin i głosów krytyki, ale teraz zamierza doprowadzić mistrzowskie sprawy do ładu.

W turnieju weźmie udział siedmiu zawodników. W pierwszej rundzie dojdzie do walk Fury-Kliczko II i Ortiz-Ustinow po jednej stronie drabinki oraz Czagajew-Browne po drugiej. Na zwycięzcę tego ostatniego pojedynku czeka Fres Oquendo, jedyny zawodnik, który rozpocznie rywalizację od półfinału.

- Zwycięzcy obu grup zmierzą się w walce o pas. W ten sposób WBA będzie miała już tylko jednego czempiona - oświadczył Mendoza Jr.

Do walki Czagajew-Browne dojdzie 5 marca. Terminy pozostałych potyczek są nieznane, ale ustalono już, że Ortiz i Ustinow muszą się spotkać najpóźniej 19 czerwca.