ALVAREZ ZAWALCZY W LIMICIE 154 FUNTÓW?

Miguel Rivera , Boxingscene.com

2016-01-13

Były wielki bokser, a obecnie prezes Golden Boy Promotion Oscar De La Hoya twierdzi, że jego podopieczny Saul Alvarez (46-1-1, 32 KO) może stoczyć walkę w limicie 154 funtów. Nie wymienię żadnych nazwisk, ale będziemy rozmawiać i zadecydujemy o walce w limicie 160 lub 154 funtów - powiedział "Złoty chłopiec". 

- Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o rywala dla Canelo. Nie chcę wyjawiać żadnych nazwisk, ponieważ negocjacje w tej chwili są bardzo delikatne. Gdy ktoś zacznie wymieniać nazwiska, to ktoś pomyśli "Canelo chce ze mną walczyć, więc chcę więcej pieniędzy”. Dlatego nie wymienię żadnych nazwisk, ale będziemy rozmawiać i zadecydujemy o walce w limicie 160 lub 154 funtów.  

Alvarez zdobył pas WBC w wadze średniej pod koniec listopada, gdy pokonał na punkty Miguela Cotto. Pojedynek ten odbył się w umownym limicie 155 funtów.

Na temat limitu, w jakim następny pojedynek stoczy Meksykanin, wypowiedział się vice-prezydent stajni Golden Boy Promotions, Eric Gomez. Twierdzi on, że 25-latek może zrobić wagę do walki w limicie wagi junior średniej.

- W dniu ważenia walki z Cotto pił dużo wody, jadł coś cały czas. Jego waga zależy od tego, jak się czuje, ponieważ jego ciało cały czas się rozrasta. – mówi Gomez.

Saul Alvarez wróci na ring 7 maja. Choć nie znamy jeszcze jego przeciwnika, to w kolejnym pojedynku,zaplanowanym na jesień gwiazda światowego pieściarstwa może zmierzyć się z Giennadijem Gołowkinem.