GŁAZKOW PRZED WALKĄ O PAS IBF: JESTEM W SZCZYTOWEJ FORMIE

Redakcja, Informacja prasowa

2016-01-12

Wiaczesław Głazkow (21-0-1, 13 KO) stanie w najbliższą sobotę do walki z Charlesem Martinem (22-0-1, 20 KO) o wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej organizacji IBF. Jest nieznacznym faworytem, ale w przeszłości już zdarzały mu się gorsze występy. - Stres mnie nie spali, bo przecież igrzyska to impreza podobnej rangi - zapewnia Ukrainiec.

- Wróciłem do dawnego trenera Edwarda Mieńczakowa. Pracowaliśmy swego czasu przez wiele lat z rzędu w boksie olimpijskim i teraz w boksie zawodowym również nam się dobrze trenuje. Przygotowania rozpoczęliśmy już dwa miesiące temu i czuję się naprawdę komfortowo. Na Brooklynie mieszka sporo Rosjan i Ukraińców, dlatego mam nadzieję, że licznie stawią się w Barclays Center. Mam dobrych sparingpartnerów i naprawdę wszystko układa się bardzo dobrze. Znajduję się obecnie w szczytowej formie - mówi zmotywowany Głazkow.

Przypomnijmy, że zanim Ukrainiec rozpoczął swoje przygotowania, najpierw przez kilka tygodni pomagał Mariuszowi Wachowi w jego sparingach do starcia z Aleksandrem Powietkinem.