MATTHYSSE PRZEJDZIE DO WAGI PÓŁŚREDNIEJ?

Redakcja, ESPN Deportes

2016-01-10

Lucas Martin Matthysse (37-4, 34 KO) porozmawia w tym tygodniu ze swoimi promotorami na temat przyszłości. Argentyńczyk ma zdecydować, w jakiej wadze chce walczyć - super lekkiej czy półśredniej. Poruszony zostanie też temat walk rewanżowych z Rusłanem Prowodnikowem i Mauricio Herrerą.

- Jak na razie o niczym jeszcze nie dyskutowaliśmy. Lucas i jego ludzie w przyszłym tygodniu przylecą do Los Angeles, żeby się z nami spotkać. Mówił już o rewanżu z Prowodnikowem, to prawdopodobna opcja, ale musimy wszystko omówić, bo dał nam też do zrozumienia, że chce się przenieść do limitu 147 funtów. Podyskutujemy na wszystkie te tematy. Jak postanowi pójść do wyższej wagi, zobaczymy, czy Rusłan i inni nadal będą chcieli walczyć, sprawdzimy też inne opcje - mówi Eric Gomez, wiceprezydent Golden Boy Promotions.

- Herrera także jest na liście kandydatów do walki z Lucasem. To możliwe, ale musimy ustalić, czy Matthysse przejdzie do wyższej kategorii. W przypadku Prowodnikowa wydaje się, że czuje się komfortowo w 147 funtach. Zobaczymy - dodał.

Argentyńczyk w ostatniej walce, której stawką był pas WBC w kategorii super lekkiej, uległ Ukraińcowi Wiktorowi Postołowi. Była to jego pierwsza w zawodowej karierze porażka przed czasem.