ABRAHAM vs RAMIREZ: STRONY DOSZŁY DO POROZUMIENIA

Jake Donovan, Boxingscene

2016-01-10

Co prawda klamka jeszcze nie zapadła, ale wygląda na to, że promotorzy Arthura Abrahama (44-4, 29 KO) - mistrza świata wagi super średniej federacji WBO, oraz Gilberto "Zurdo" Ramireza (33-0, 24 KO), oficjalnego pretendenta do tego tytułu, doszli do porozumienia i nie trzeba będzie przeprowadzać przetargu na organizację ich pojedynku.

Początkowo obie strony chciały pojedynku na swoim terenie - grupa Sauerland Event w Niemczech, natomiast Top Rank miała nadzieję na walkę 9 kwietnia przy okazji gali Pacquiao vs Bradley III.

- Nie ma jeszcze oficjalnego dobicia targu, lecz poinformowano nas, że strony doszły do porozumienia w najważniejszych kwestiach. Są już tak blisko ugody, że przetarg nie będzie potrzebny - komentuje sprawę Francisco Valcarcel, prezydent organizacji WBO.

- Z pewnością chcielibyśmy, aby Gilberto stoczył ten pojedynek w Ameryce - mówił jeszcze niedawno Bob Arum. We wtorek powinniśmy poznać więcej szczegółów, bo na dobrą sprawę dalej nie wiemy, gdzie dokładnie i kiedy dojdzie do tej konfrontacji. Sądząc jednak po ostatnich ruchach braci Sauerland, bliżej tej walce chyba do USA niż Niemiec... I tego powinniśmy się raczej spodziewać.