RANKING IBF: TYLKO MASTERNAK I FONFARA

Redakcja, ibf-usba

2016-01-04

Federacja IBF jako pierwsza z czterech naprawdę liczących się w świecie boksu opublikowała swój odświeżony ranking w nowym roku. My skupimy się tylko na polskich pięściarzach, a jest ich zaledwie dwóch.

Wysoko notowany w wadze ciężkiej jeszcze miesiąc temu Artur Szpilka (20-1, 15 KO) został wykluczony z tego rankingu, ale tylko dlatego, że za dwanaście dni zaatakuje Deontaya Wildera (35-0, 34 KO) i należący do niego pas organizacji WBC.

Pozostała dwójka to Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) w kategorii cruiser oraz Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) w dywizji półciężkiej.

"Master" w ostatnim starcie przegrał nieznacznie na wyjeździe z Tonym Bellew. Walka o wakujący tytuł mistrza Europy była naprawdę" bliska", lecz mimo wszystko wrocławianin poleciał ostro w dół - z ósmego miejsca na piętnaste.

"Polski Książę" natomiast zachował czwartą pozycję sprzed miesiąca. On jednak wie, że jeśli już nie teraz, to raczej na pewno w drugim tegorocznym pojedynku doczeka się drugiej w karierze mistrzowskiej szansy.