LIGA WSB: HUSARIA PRZENOSI SIĘ DO POLSATU

Redakcja, Informacja prasowa

2016-01-04

Pięściarze Rafako Hussars Poland przenoszą się do telewizji Polsat. Debiut już dziś - w wieczornym magazynie "Puncher" pojawi się przedstawiciel drużyny. Tematem programu będzie drużyna biało-czerwonych i liga WSB.

- W sezonie olimpijskim 2016 mecze Husarii w rozgrywkach World Series of Boxing będą pokazywane na antenach telewizji Polsat - poinformowali szefowie Husarii, Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Dziś o godzinie 20:00 gościem programu "Puncher" będzie prezes Husarii, Jarosław Kołkowski.

- Od wielu lat Polsat jest stacją bardzo nastawioną i kojarzoną ze sportami walki, zwłaszcza boksem. Włączenie do tej oferty szeroko pojętego boksu olimpijskiego to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kochających boks. Nie chodzi tylko o WSB, chociaż zdecydowanie ta forma będzie dominowała. Chcemy, żeby wszystkie formuły boksu wprowadzone przez AIBA, które - jak WSB, dają Polsce szanse na medale olimpijskie, były pokazywane polskim kibicom na kanale, który jest z tym sportem kojarzony od lat - dodał Kołkowski.

Pierwsze spotkanie Husarii, które będzie transmitowane przez telewizję Polsat, odbędzie się 22 stycznia o godzinie 20:30 w hali Znicza w Pruszkowie. Rywalem będzie Caciques Venezuela.

- W poprzednich sezonach nasi bokserzy pokazywani byli w TVP Sport. Przy okazji dziękujemy za udaną współpracę. Rozpoczynamy nowy rozdział i mamy nadzieję, że w tym roku Polsat pokaże nie tylko sześć meczów fazy grupowej, ale też play-off. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zakwalifikować się do decydującej rundy ligi WSB - mówi team menedżer Jacek Szelągowski.

Obecnie pięściarze Husarii trenują na warszawskim Torwarze. W zajęciach uczestniczą wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75kg), Dawid Jagodziński (-49kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Damian Kiwior (-69kg), Paweł Rumiński (-75kg), Mateusz Tryc (-81kg) i Michał Olaś (-91kg). Za kilka dni do zespołu dołączy drugi ze srebrnych medalistów ME Igor Jakubowski (-91kg).