GARCIA: GOŁOWKIN TO ZAWODNIK ROKU 2015

Redakcja, fighthype.com

2016-01-04

"Canelo" Alvarez zdobył już nagrodę ESPN dla pięściarza roku 2015 i ma spore szanse na zwycięstwo w plebiscycie The Ring. Zdaniem Roberta Garcii, jednego z najbardziej cenionych trenerów bokserskich na świecie, jest jednak ktoś, kto bardziej zasłużył na ten tytuł.

- Osobiście uważam, że przy takiej aktywności i łatwości wygrywania "GGG" może być uznany za zawodnika roku. Brakuje mu tylko jakiegoś wielkiego nazwiska w dorobku, takiego, które wszystko zmienia. "Canelo" walczył tylko dwa razy, ale pokonał Cotto, i to wyraźnie. Też zasługuje na tę nagrodę. Lubię także "Chocolatito", to jeden z najlepszych zawodników P4P, ale wygrane nad zawodnikami typu Viloria czy Sosa to za mało, aby zostać pięściarzem roku. Mayweather? Miał dwie walki, pokonał Pacquiao w pojedynku, który każdy chciał zobaczyć, pokonał go zdecydowanie. Potem łatwo zwyciężył Berto, też więc zasługuje na tytuł. Wszystko zależy od tego, co się będzie oceniać - aktywność, nokauty czy jeszcze coś innego. Ja w każdym razie dałbym nagrodę "GGG", ponieważ dominuje i walczy częściej niż inni - powiedział szkoleniowiec.

Gołowkin i Alvarez prawdopodobnie skrzyżują ze sobą rękawice we wrześniu. Wcześniej obaj mają jeszcze stoczyć po jednej walce - Kazach w kwietniu, a Meksykanin w maju.