WITALIJ PEWNY SUKCESU WŁADIMIR W REWANŻU Z FURYM

Vadim Pushkin, boxingscene.com

2016-01-04

Witalij Kliczko jest przekonany, że jego młodszy brat Władimir weźmie rewanż na Tysonie Furym (25-0, 18 KO) i odzyska utracone pasy mistrza świata wagi ciężkiej.

- Nie znam żadnego boksera, który ma lepszą technikę niż Władimir, większą siłę i lepszy lewy prosty. Szczerze mówiąc, byłem bardzo zaskoczony jego porażką. Nie sądziłem, że Fury to zawodnik, który mógłby mu postawić opór. Są jednak takie dni, kiedy organizm nie pracuje tak, jak powinien, kiedy brakuje szybkości i siły. Powiedziałem mu: "Władimir, co ci się stało? Nie poznawałem cię". To nie był jego dzień - powiedział.

- Szczerze sobie porozmawialiśmy po walce. Mówiłem: "Bracie, udowodniłeś wszystko i wszystkim. Masz dwie opcje. Pierwsza - powiesz, że byłeś najsilniejszy, osiągnąłeś coś, czego nie osiągnął nikt inny, i podziękujesz. Druga - powiesz, że nie odchodzisz, że wrócisz i pokażesz wszystkim, że to był wypadek przy pracy". Władimir wybrał tę drugą opcję. Ma duże szanse na zwycięstwo i jestem pewien, że ją wykorzysta - dodał.

Data rewanżu Kliczko-Fury nie jest jeszcze znana. Według firmy bukmacherskiej Betway może do niego dojść 6 sierpnia - na tego dnia przyjmowane są już zakłady. Do tej pory nikt jednak oficjalnie nie potwierdził tego terminu.