DAVID PRICE MA JUŻ TYLKO DWIE PORAŻKI, FURY CHCE ICH JESZCZE MNIEJ

Elliot Foster, Boxingscene

2015-12-24

Już wiadomo, że rekord Davida Price'a (19-3, 16 KO/19-2, 16 KO) uszczuplił się o jedną porażkę, a złapany na dopingu Erkan Teper (15-0, 10 KO/14-0, 9 KO) zostanie zawieszony za stosowanie dopingu na dwa lata. Panujący mistrz świata federacji WBA/WBO - Tyson Fury (25-0, 18 KO), idzie nawet krok dalej i chciałby, by jego rodakowi wymazać z rekordu wszystkie porażki.

- Musimy poczekać i zobaczyć, jak teraz rozegrają się pewne sprawy. Mamy jednak zamiar przywrócić Davidowi wszelkie prawa i pozycje, jakie zajmował przed walką z Teperem. A przecież wtedy był pretendentem numer jeden do tytułu europejskiego - nie ukrywa Chris Meyer, główny menadżer stajni Sauerland Event, któa promuje Price'a.

Olbrzym z Liverpoolu ma pecha do takich porażek, bo przecież gdy został zastopowany przez Tony'ego Thompsona w rewanżu w lipcu 2013 roku, w organizmie jego rywala również znaleziono zabronione substancje. Thompsona co prawda zawieszono, ale tylko na starty w Wielkiej Brytanii, a porażkę o dziwo utrzymano. Do tej sprawy powrócił teraz Fury.

- Jako mistrz świata uważam, że powinno się usunąć porażki z rekordu Davida, jako iż Thompson i Teper wpadli na dopingu. Zmieńcie to na walki nieodbyte. Wyczyśćmy ten sport i sprawmy, by boks znów był czysty - stwierdził panujący mistrz wszechwag.