BĘDZIE REWANŻ CANELO-COTTO?

Redakcja, El Vocero

2015-12-18

Rozpoczęły się negocjacje w sprawie rewanżowej walki pomiędzy Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO) a Miguelem Cotto (40-5, 33 KO). Pojedynek miałby się odbyć na początku maja - donosi portorykański dziennik "El Vocero".

"Canelo" i "Junito" zmierzyli się 21 listopada. Meksykanin wygrał wyraźną decyzją sędziów, lecz wielu komentatorów skrytykowało werdykt, uznając szczególnie dwie oceny - 119-109 i 118-110 - za zawyżone.

Alvarez, który zdobył pas WBC w wadze średniej, w obowiązkowej obronie ma boksować z Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO), ale dopiero jesienią przyszłego roku. Na wiosnę obaj pięściarze stoczą po jeszcze jednym pojedynku i to właśnie Cotto może być ponownie przeciwnikiem Meksykanina. - Już trwają rozmowy w tej sprawie - zapewnia anonimowy informator "El Vocero".

Rewanż mógłby ucieszyć Portorykańczyka, który dezaprobatą zareagował na wynik pierwszej walki, schodząc do szatni przed udzieleniem tradycyjnego wywiadu w ringu. Brana jest ponoć pod uwagę możliwość, aby w rewanżu w stawce nie było tytułu WBC - efekt wzajemnej niechęci Portorykańczyka i federacji, która odebrała mu pas na kilka dni przed listopadowym starciem z "Canelo".

Zdaniem "El Vocero" alternatywna opcja dla Cotto to walka z Erislandym Larą (22-2-2, 13 KO) o tytuł WBA w dywizji junior średniej. Za już od jakiegoś czasu są włodarze World Boxing Association. To jednak ponowna potyczka z Alvarezem, tym bardziej że odbyłaby się przy okazji obchodów Cinco de Mayo, zapewniłaby największe zyski. Na pierwszą walkę sprzedano około 900 tysięcy pakietów PPV.