BYLI BRACIA KLICZKO, TERAZ BĘDĄ KUZYNI FURY?

Redakcja, World Boxing News

2015-12-16

Do niedawna waga ciężka była kompletnie zdominowana przez braci Kliczko. Być może już wkrótce nastąpi taka sytuacja, że wszystkie pasy będą w posiadaniu klanu Furych.

W ostatni weekend listopada Tyson Fury (25-0, 18 KO) zdetronizował Władimira Kliczkę z tronu federacji WBA, WBO i IBF. Młodszy i podobno jeszcze bardziej utalentowany Hughie Fury (18-0, 10 KO) zdaniem swojego ojca Petera, który stoi w narożniku ich obu, najpóźniej w 2017 roku również będzie nosił na biodrach pas mistrzowski.

- Będziemy szli w górę i już pod koniec lutego Hughie będzie miał trudną walkę. Z pewnością będzie to dla niego krok naprzód. Mój syn jest od dwunastu do osiemnastu miesięcy od ataku na mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Do tego czasu na pewno zrobimy jeszcze postępy. Chcemy mieć w rodzinie dwóch panujących jednocześnie mistrzów świata przez kilka lat - nie ukrywa swoich ambicji Peter Fury.

Póki co Dereck Chisora (24-5, 16 KO), który dwukrotnie dostał lanie od Tysona, wskazuje na niego jako najlepszego obecnie zawodnika wagi ciężkiej.

- Wilder jest dobry, ale to Tyson jest numerem jeden. Fury to najlepszy dziś ciężki na świecie - uważa "Del Boy".