LIGA WSB: HUSARIA OFICJALNIE ZGŁOSZONA DO ROZGRYWEK

Redakcja, Informacja prasowa

2015-12-16

Drużyna Rafako Hussars Poland została oficjalnie zgłoszona do VI sezonu ligi World Series of Boxing. Husaria po raz czwarty będzie uczestniczyć w prestiżowych światowych rozgrywkach.

- O północy 15 grudnia minął termin zgłaszania drużyn do ligi WSB. Do pierwszego meczu pozostał miesiąc, ale organizacyjnie już jesteśmy przygotowani do zmagań. O formę sportową naszych bokserów zadba bardzo silny sztab trenerski w trzyosobowym składzie Jerzy Baraniecki, Ukrainiec Sergiej Korczynski, Zbigniew Raubo - mówią szefowie zespołu Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

W niedawnym drafcie Husaria pozyskała czterech zagranicznych pięściarzy. Najbardziej utytułowany z nich to brązowy medalista Igrzysk w Pekinie i Londynie Irlandczyk Paddy Barnes (-49kg). Był on też mistrzem i wicemistrzem Europy. Z kolei Niemiec Florian Schulz (+91kg) jest aktualnym wicemistrzem Europy. Sporymi wzmocnieniami w walce o miejsce w składzie powinni być także Włoch Ricardo D’Andrea (-56kg) i Niemiec Kastriot Sopa (-64kg). Poza tym w Husarii są dalej Niemiec Hamza Touba (-52kg) i Irlandczyk Steven Donnelly (-69kg).

- Łącznie nasza kadra na sezon 2016 liczy 20 zawodników - 14 Polaków i 6 obcokrajowców. W szerokim składzie nie ma na razie wicemistrza Europy Igora Jakubowskiego, który wraca do zdrowia po licznych perypetiach. Dostał ofertę startów i ją przyjął. Czekamy tylko na jego powrót do zdrowia. W trakcie sezonu jest możliwość dodatkowego zgłoszenia pięciu zawodników - powiedzieli przedstawiciele polskiej drużyny.

W wadze -56kg zgłoszonych jest trzech bokserów - Riccardo D'Andrea, Adrian Kowal i Tomasz Resól. W pozostałych jest po dwóch, a w ciężkiej (-91kg) na razie tylko Michał Olaś. To jedyny pięściarz z Polski, który ma w dorobku zwycięstwo w lidze WSB. W II sezonie wygrał te rozgrywki będąc zawodnikiem włoskiego zespołu Dolce & Gabbana Milano Thunder. Głównym trenerem Włochów był wtedy Sergiej Korczynski.

Husaria w swym pierwszym sezonie awansowała do ćwierćfinału, a w dwóch następnych odpadała po fazie grupowej. Teraz powalczy z rywalami z Wenezueli, Argentyny i Rosji i z pewnością liczyć się będzie w walce o miejsca 1-2. Z rankingu WSB na Igrzyska w Rio awansowali dwaj bokserzy - trenujący obecnie w Irlandii wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75kg) oraz wspomniany Steven Donnelly.

Kadra Rafako Hussars Poland na sezon 2016:

-49kg Dawid Jagodziński, Patrick Paddy Barnes
-52kg Hamza Touba, Maciej Jóźwik
-56kg Riccardo D'Andrea, Adrian Kowal, Tomasz Resól
-60kg Dawid Michelus, Mateusz Polski
-64kg Kastriot Sopa, Sebastian Konsek
-69kg Steven Donnelly, Damian Kiwior
-75kg Tomasz Jabłoński, Paweł Rumiński
-81kg Arkadiusz Szwedowicz, Mateusz Tryc
-91kg Michał Olaś
+91kg Florian Schulz, Roger Hryniuk