LUIS ORTIZ: TO DOPIERO POCZĄTEK, JESTEM GOTÓW NA KAŻDEGO

Jake Donovan, Boxingscene

2015-12-15

Ten pojedynek miał odbyć się już w październiku, ale dojdzie do niego dopiero w sobotę. - Być może potrzebował więcej czasu, by przygotować się na zawodnika mojego pokroju, a już na pewno chciał więcej zarobić - mówi Luis Ortiz (23-0, 20 KO), który na ringu Turning Stone Resort & Casino w Veronie przystąpi do pierwszej obrony pasa WBA w wersji tymczasowej, mając za pretendenta Bryanta Jenningsa (19-1, 10 KO).

- Dzięki mieszance szybkości, ogromnej siły oraz bogatego doświadczenia amatorskiego, Luis ustawił się szybko w kolejce najlepszych w wadze ciężkiej. On jest tak zmotywowany i głodny sukcesu, że zgodził się na starcie z kimś tak groźnym jak Jennings zaledwie dwa miesiące po spotkaniu z Vidondo - stwierdził Oscar De La Hoya, szef grupy Golden Boy Promotions, która opiekuje się karierą Kubańczyka.

- Nie mogłem trafić na bardziej lojalnego promotora niż Oscar. On rozumie pewne rzeczy, bo sam był zawodnikiem. Jestem w stu procentach gotowy na tę walkę. Przygotowywałem się w taki sposób, jakby cała moja kariera wisiała na włosku. Wszystko dlatego, że interesują mnie wyłącznie spotkania z najlepszymi. Byłem gotów na Jenningsa już w październiku i teraz również jestem - kontynuował uciekinier z Gorącej Wyspy.

- Mówię wam poważnie, ten chłopak jest praktycznie zawsze gotowy na każdego i mógłby walczyć praktycznie z marszu. Nigdy w życiu nie widziałem takiego pięściarza w najcięższej wadze. Gdybyście zobaczyli go trenującego na przyrządach w gymie, pomyślelibyście, że to facet z wagi półśredniej. A potem on wychodzi do ringu i wtedy zdajecie sobie sprawę, dlaczego mówią na niego "King Kong" - mówi wciąż niedoceniany trener Herman Caicedo.

JENNINGS: BĘDĘ JEGO PIERWSZYM REALNYM TESTEM >>>

- To będzie ostatnia w tym roku walka na antenie stacji HBO, lecz dla mnie to tak naprawdę będzie dopiero początek. Kiedyś marzyłem o tym, by zostać główną atrakcją gali HBO, ale takich gal będzie teraz znacznie więcej. Jestem gotowy, by występować na HBO jeszcze przez bardzo długi okres czasu - deklaruje 36-letni Ortiz.